ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7416587
*
nr 741 6587
Spegel
trä, SMF (Svenska Möbel Fabriken), höjd: 73
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 18:42:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 09:42:18
1
150 kr
17/2 13:59:58
2
250 kr
19/2 18:38:38
3
250 kr
19/2 18:39:20
3
300 kr
20/2 11:52:40
4
350 kr
20/2 11:56:40
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 741 6587
Spegel
trä, SMF (Svenska Möbel Fabriken), höjd: 73
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 09:42:18 | 1 | 150 kr |
17/2 13:59:58 | 2 | 250 kr |
19/2 18:38:38 | 3 | 250 kr |
19/2 18:39:20 | 3 | 300 kr |
20/2 11:52:40 | 4 | 350 kr |
20/2 11:56:40 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.